Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kadimî giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrolör bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı bileğiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram temassı istediği ciğerin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çörtmek ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Art Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne günah ki çok çokça formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye esasta diğer kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğiştirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğiştiğinde yahut kullanıcı adınız bileğiştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğiştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğiştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” ya da ara sıra “bileğişikliği anlayışsız allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini bileğiştirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir