Okey Nasıl Oynanır? Kuralları Ve Püf Noktaları

www.okeydeyim.com.tr, Türkiye’bile en esen mobil okey oyna platformlarından biridir. Kullanıcılar, masa oyununa misal şekilde, canlı okey oyunlarına acımasızlabilirler. Belli bir süre ortamında en çok noktaı toplayan can, oyunu kazanır. Bunun yanı aralık, birmebzul mobil pratik da okey oynama olanakı sunmaktadır.

Okeydeyim uygulaması, her yaşfecir insanın hoşuna gidecek bir görünüme sahiptir. Kaydolmak ve kımıldamak ücretsizdir. Bir temaşa oynamayı muhafaza etmek çok uzun sürmez ve rakiplerle online olarak oynama şansı vardır.

 • Değişik ne mobil okey icraatı var?
 • En popüler icraat nelerdir?

Mynet Okey, mobil cihazlarda indirilebilen en popüler amortisör okey oyunlarından biridir. Seçebileceğiniz birkaç farklı temaşa modu bulunmaktadır ve lüzum arkadaşlarınızla lüzum ellarla oynayabilirsiniz. Hem Android hem bile IOS cihazlar derunin mevcuttur.

Okey Plus, az daha her okey oyuncusunun kırmızıışkın evetğu bir temaşa unvanına sahiptir. Muvaffakiyetlı bir pratik olan Okey Plus, 4 milyondan okkalı âdem tarafından indirilmiştir. İki seçeneği vardır: düzgülü okey ve dolaşma okey. Hem Android hem bile IOS derunin uyumludur.

Tatbikat İsmi Kullanıcı Yorumları
Okeydeyim 4,6
Mynet Okey 4,2
Okey Plus 4,4

Taşınabilir okey kımıldamak imdi çok daha zorlamasız ve daha ucuza emtia oluyor. Kendinizi hazırlayın ve birbirinden ahenkli mobil icraat ortada intihap yaparak okey keyfini yaşkocaoğlann!

Canlı Okey Oyna: Turnuvalara Hoşgörüsüzl, Ödüller Kazan!

Okey, Türk irfanü derunin son perese önemli bir temaşa haline gelmiştir ve binlerce âdem tarafından oynanmaktadır. Okey, çoğu kez refiklarla bu arada evde oynanır, fakat online platformlarda da oynanabilmektedir. Bununla beraberinde, ancak canlı okey oyna seçeneğine iye olan birmebzul farklı platform da mevcuttur. Canlı okey turnuvaları, okey oyuncularının yeteneklerini göstermeleri derunin birinci sınıf bir fırsattır ve aynı zamanda ödüller edinme şansı da sunmaktadır.

Canlı Okey Turnuvalarına Hoşgörüsüzlın ve Ödüller Kazanın!

 • Okey oyuncuları, canlı okey turnuvalarına iltihak etmek derunin birmebzul farklı seçeneğe sahiptir. Özellikle, www.okeydeyim.com.tr kadar birmebzul farklı platform, canlı okey turnuvaları düzenlemektedir.
 • Bu turnuvalar çoğu kez sınırlı bir ücret önlığında düzenlenirken, bazı platformlarda ücretsiz turnuvalar da mevcuttur. Ücretsiz turnuvalar her mevsim ödül derunermese bile, ücretsiz deneyim kazandırmaları açısından hayırdır.
 • Canlı okey turnuvalarına iltihak etmek, okey oyuncularının deneyimlerini ve yeteneklerini vüruttirmelerine imkân teşhisr. Başkaca turnuvalarda ödül edinme şansı, insanların bu turnuvalara ilgi göstermelerinin ana nedenlerinden biridir.

Canlı Okey Turnuvalarında Iktisap etmek İçin Püf Noktaları

 1. Canlı okey turnuvalarında başarılı olmanın en esen yollarından biri, okey kımıldamak derunin mukteza olan kuralları tam olarak anlamaktır.
 2. Bir öbür önemli faktör ise, okey oyuncularının son perese sabırlı ve dikkatli olmasıdır. Okey oynarken sabırlı geçmek, oyuncuların tamam hamleleri yapmalarına ve hataları azaltmalarına yardımcı kabil.
 3. Aynı zamanda, canlı okey turnuvalarına acımasızlmadan önce, okey oyuncuları stratejilerini vüruttirmeli ve öbür oyuncuların hamlelerini daha esen anlamak derunin rakipleri çözümleme etmelidirler.

Canlı okey turnuvalarına iltihak etmek, okey oyuncularına harika bir deneyim sunar ve aynı zamanda yeteneklerini ve stratejilerini vüruttirmelerine bile yardımcı olabilir. Bu nedenle, rastgele bir okey oyuncusu, canlı okey turnuvalarına acımasızlmayı denemeli ve ödülleri edinme şansını yakalamalıdır.

Online Okey Oyna: Ücretsiz Okey Oynama Siteleri Hangileri?

Online Okey Oyna: Ücretsiz Okey Oynama Siteleri Hangileri?

Okey kımıldamak isteyenlerin internete yönelmesiyle beraberinde, online okey oyunlarının popülerliği arttı. Çoğu can, evlerinden çıkmadan okey oynama vesileını kolaylıkla bulabiliyor. Üstelik bazı siteler, ücretsiz bir şekilde okey oynama olanakı sunuyor. Bu ovada, www.okeydeyim.com.tr kadar birmebzul online okey platformunu esrarkeşfedeceğiz.

www.okeydeyim.com.tr kadar siteler, en müstehap masa oyunlarından biri olan okeyi internet üzerinden oynamanın en zorlamasız yolu haline geldi. Bu sitelerde, mobil telefonlar ya da bilgisayarlar yoluyla okey kımıldamak olabilir. Farklı okey seçenekleri ve turnuvalar da mevcut. Başkaca, seyahat sırasında ya da beklerken mevsim öldürmek derunin mefkûre bir temaşa okey.

 • Okey Club
 • Düzen Salonu
 • Mynet Okey
 • Düzen Gemisi
 • Cümlesi Okey

Bu siteler ortada Okey Club, en popüler seçenekler ortada arazi almaktadır. Burada okey oynayarak farklı seviyelerdeki rakiplerle rekabetabilirsiniz. Vukuf rekabetmaları, çekilişler kadar etkinlikler bile burada düzenleniyor. Başkaca, yeni üyelere ücretsiz okey oynama vesileı da sunuluyor.

Düzen Salonu ise, temaşa oynarken kazanabileceğiniz ödülleri çitndıran bir site olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda burada okey eğitimi girmek da olabilir. Kendi temaşa salonunuzu oluşturabilir ve arkadaşlarınızla okey oynayabilirsiniz.

şehir Özellikleri Ücretli mi?
Düzen Gemisi Yâr kıpırdaksı dünyaı ile ilgi çeker Hayır
Cümlesi Okey Oyunculara çeşitli bonuslar, hediyeler verir Hayır
Mynet Okey Canlı okey turnuvaları ve yüzlerce temaşa seçeneği vardır Ha (sınırlı seçeneklerde)

Levha üzerinde görüldüğü üzere; ücretsiz okey oynama siteleri bile mevcut olsa da, bazı sitelerin sınırlı seçenekleri derunin ücret talep ediyor. Bu nedenle önceden tetkik yapmakta kâr var.

Bu sitelerde okey oynarken, zamanınızın çoğunu eğlenerek geçirebilir, aynı zamanda rakiplerinizi yenerek ödüller kazanabilirsiniz. Okeyi seven herkes, bu sitelerde kendi seviyesine müsait rakipler ile kolaylıkla rekabetabilir.

Okey Nasıl Oynanır? Kuralları Ve Püf Noktaları

Okey, Türk irfanünde enikonu popüler bir masak oyunu olarak bilinir. Oyunun üs amacı, oyuncuların ellerindeki taşları belli bir düzen ortamında dizerek rakiplerine karşı kazanmaktır. Okey elbette oynanır, oyunun kuralları ve püf noktaları nelerdir? İşte tüm detaylar.

Okey Oyna: Okey kımıldamak derunin öncelikle bir seki okey taşı ve asgari iki aktris gerekmektedir. En okkalı dört oyuncuyla da temaşa oynanabilir. Oyuncular masanın çevresine otururlar ve her birine 14 taş dağıtılır. Geriye artan taşlar üzerine kapalı şekilde bir taş konulur, bu taş “yular taşı” olarak adlandırılır. Düzen adım atar ve her aktris sırayla taş kırmızııp elindeki taşlardan istediğini atar.

Okey Taşlarının Dizilimi: Oyuncular ellerindeki taşları toplamda 14 adet seçerek belli bir düzen halinde dizmelidir. Bu düzen, rastgele bir nitelik ya da rakam üzerine atık bir okey taşıyla tamamlanabilir. Toplanan taşlar ise www.okeydeyim.com.tr kadar temaşa sitelerindeki kadar sıralanır ve öbür oyuncularla savaşım edilir.

 • Okey taşları renklerine nazaran dört farklı grupta toplanır. Bunlar; kırmızı, sarı, gökçe ve yağız
 • Okey taşları üste nüshalarının da etkisi şeşnda tutulur ve toplamda 106 adet olan taşlar, her renkte 13 adet nüshalı taş ve aralarında joker okeyi nüshalan taşlardan oluşur.

Okey Püf Noktaları: Okey oyunu derunin bazı püf noktaları da mevcuttur. Bunlar;

 1. Bir numara amiyane taş çgirmek, daha okkalı hamle şansının olması mazmunına hasılat.
 2. Taşları daha hızlı dizmek derunin iki boşluk bırakarak icma yapıp etmek.
 3. İlk elden nüshalı taşlar var ise, bu taşları irkmek ve birlikte okey taşı bulunamıyorsa bu nüshalara nazaran düzen oluşturmak.
Okey Taktikleri Düzen İle İlgili Tüyolar
1. Okey Taşlarınızı Dizme Sırasına Nazaran Düzenleyin Eldeki taşlara odaklanın ve rakiplerin hareketlerini izleyin.
2. Jokera Odaklanın Joker taşlarınızı olabilir evetğunca kullanmaya çkırmızıışarak, rakiplerinizin hareketlerini kısıtlayın.
3. Rakiplerinizi İzleyin öteki oyuncuların oynayacağı hamleleri öngörerek, önemli bir şekilde taşların yerleşimini mimarin.

Okey, keyifli hengâm savmak derunin enikonu mefkûre bir oyundur. Bu nedenle “Okey Nasıl Oynanır?” başlangıçlıklı ovamızdan bilistifade, okey oynamaya başlangıçlayabilirsiniz.

mobil okey oyna
online okeye giriş yap

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir