Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devre Reisı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Soyluluk Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gine aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yetkili olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Katkısızlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Henüz sonrasında öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan varlıkına serlamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Konsey Tıp ve Mizaç Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Saksıkanlığı, UMEMPS (Orantı şarki ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Reis Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Idare Kurulunda vazife almaktadır. Saksıkanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri kompetanından biri olarak akseptans edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin iştirakıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “doğacak çağ serkanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda bakım ettiği dü senenin böylece 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA serkanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak gün almıştır. Ayrıca Soyluluk Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Saksıkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak vazife yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir