Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına semt veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kadar kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında essah adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve hat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli nazarıitibar göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla veladet haritası yorumlamak, nefis analizi düzenlemek, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve alegori gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan okkalı malumat sahibi yapmak istiyorsanız, birhayli terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına gereğince belirlenir ve birhayli kişiye gereğince nefis ve gelecekteki olaylar üzerine malumat verebilir.

  2. Aslan Burcu: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar evetşlakin şekline nişanlık fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı malumat sahibi yapmak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

Fehva Demeı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, essah bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve elan sağlam çok mevzu üzerine malumat tevdi konusunda az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir