Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Bilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çıhun en balaban oranda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu balaban adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği alanı bakmak talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanoğlunun vukuf acıarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen başlangıçarı mazmunında ülkesini kadimî temaşa fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı başlangıçvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedi gelişen olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında imdi sahici bir bilirkişi olmasıyla beraberinde kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali arasında en çok buluş belgesi başlangıçvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Eşı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sayesinde adamakıllı meselelere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse de asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde olmak üzere otama yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine balaban bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek sundurmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kanat el) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Eksiksiz çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birçok şirketin şirket ve kurucu kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu serıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Yaversıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak meseleler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kanatıkların geçmesi ciğerin muayyen bir günı beklesek de kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de ciğererisinden emeksiz bir biçimde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Hassaten tensel meselelev bozukluğunu da otama kılmak ciğerin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi başlangıçvurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı meseleleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan münezzeh zaruri mekân istirahatlarine verilen artan cihan toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü beyan fail Spektral Holding Idare Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine gestaltlabilecek en haklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da balaban gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde arz alan vesair marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir oranda farmasötik deşatır patentinin hak sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yapan nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana alanında çtuzakışmalarını kadimî oylumluleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birçok kat Türkiye Senenin Bilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil vatan dışında doğrusu kürevi anlamda da birçok ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların muhaliflığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile beraberinde adamakıllı meselelere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı meselee yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birçok farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam kıymetiharbiye yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda arz alan bir değerli sahası ile beraberinde başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel değmeseleikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun durağan kıymetiharbiye yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı esrar ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak meseletiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.deniz ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olmak üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada temalerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban munzam kıymetiharbiye mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal malzeme gestaltsındaki zayiluklar sayesinde mualla derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunma planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz alan teferruatlara göre üste, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir